Niedobór wzrostu u 2-latki

Witam. Jestem mamą 2letniej dziewczynki, kilka dni temu mieliśmy bilans na którym, doktor stwierdziła niedobór wzrostu u córki. Córka ma 82cm i waży 9.5kg. Dostalismy skierowanie do endokrynologa. Ogólnie córka jest zdrową wesołą dziewczynką. Czy wzrost u niej na prawdę jest za niski? Bardziej martwiłam się jej wagą niż wzrostem. Dodam, że robiłam jej badanie krwi ze względu na wagę ciała i wyniki były zadowalające. Dodam jeszcze, że ja mam 160cm i 44kg, mąż 175 i 65kg.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.