Niedobór żelaza a planowanie ciąży

Od dziecka mam niedobór żelaza co chwilę dostaję kwas foliowy i wit b6 po skończeniu pudełka badania są w porządku. Czy kiedykolwiek się z tego moge wyleczyć bo ostatnie badania miałam takie ze mieściłam się w normie ale na granicy dolnej. Czy podczas ciąży mogę mieć jakieś problemy?
KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry,
Na początek powinnaś dostać odpowiedni preparat, który uzupełni niedobór soli mineralnych oraz witamin. Najlepiej chelat - żelaza, oraz witamina C, kwas foliowy, witamina B12. Pamiętaj aby taki preparat popijać wodą, bowiem kwas szczawiowy zawarty w herbacie zmniejsza przyswajalność żelaza. Ponadto zmień dietę. Staraj się jeść surówkę z jabłka, buraka oraz marchwi z dodatkiem oliwy z oliwek. Lub pij sok z tch warzyw i owoców.
Staraj się spożywać produkty bogate w żelazo - http://portal.abczdrowie.pl/zelazo http://portal.abczdrowie.pl/niedobor-zelaza.
Oczywiście nie powinnaś się odchudzać.
Żelazao jest bardzo ważne podczas ciąży, bowiem warunkuje rozwój płodu. Zapewne w czasie ciąży będziesz musiała przyjmować preparat żelaza. Jednakże jego niedobór może spowdować trudności z zajściem w ciąże.
Pozdrawiam,