Niedoczynność przytarczyc i wycięta tarczyca

Mam całkowitą wycieta tarczyce i przy tym niedoczynnosc przytarczyc . Mój partner jest bezpłatny chce bardzo dziecko Nie ma innego sposobu jak invitro Hormony tarczycy mam w miarę wyregulowane ale wapn wciąż poniżej normy chociaż biorę 2000 calperosu moje pytanie to czy zabieg i leczenie może mi zaszkodzić i dziecku czy osoby czy osoby z ty mi chorobami mogą mieć dziecko przez invitro.

Lek. Katarzyna Szymczak

Zajście w ciążę jest jak najbardziej możliwe, ale Pani choroby mogą utrudniać poczęcie. Sugeruję kontrolę u ginekologa oraz endokrynologa i omówienie z nimi strategii postepowania i koniecznego leczenia.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

choroby tarczycy nie dyskwalifikują Pani w możliwości posiadania dzieci. W 2000 calperos znajduje się wapń oraz witamina d3- to absolutnie dziecku nie zaszkodzi, a gospodarkę hormonalną można wyrównać hormonami przepisanymi przez ginekologa.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga