Niedoczynność tarczycy a badania hormonów

Witam,proszę o interpretację wyników: tsh4,900, parę dni później powtórzona i wynik: 3,490 do tego FT3-5,3 FT4-14,75. Po kolejnym badaniu tsh 3,660 anty-TPO-10,97 anty-TG-14,24. USG Tarczycy wykazało w górnym biegunie ognisko normoechogeniczne o wym. 0,5x0,3cm ze zwapnieniem wielkości 0,08cm. Czy powyższe wyniki mogą świadczyć o niedoczynności tarczycy? Czy przedstawione wyniki mogą być problemem w zajściu w ciążę? Bardzo dziękuję za pomoc.

Aleksander Ropielewski

Wyniki nie sugerują niedoczynności tarczycy jednak w okresie ciąży możę być u Pani wskazana suplementacja hormonó tarczycy (zalecane TSH w ciąży poniżej 2,5mU/l).