Niedoczynność tarczycy a badanie glukozy

Witam, chciałam skonsultować wyniki badań. Od pół roku podejmuję leczenie niedoczynności tarczycy. Poziom w tym czasie spadł z 6,3 do 0,67 uIU/ml. Lekarka zasugerowała mimo wszystko badania glukozy i insuliny. Wynik są następujące glukoza 5,4 mmol/l (przy normie 3,6 - 5,5), a insulina 11,1 mU/l (przy normie 3,00- 25). O czym mogą świadczyć te wyniki i byłoby zalecane w tej sytuacji?

Pani wspólczynnik HOMA -IR wynosi 2,66. co świadczy o insulinoporności. Jeśli jest Pani otyła, to koniecznie redukcja masy ciała i regularny wysiłek fizyczny, który zmniejsza insulinooporność. Leki tylko po badaniu lekarskim, jeśli będą dodatkowe wskazania...

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz