Kobieta , 27 lat Witam, choruje na niedoczynnosc tarczycy, w marcu tsh wynosilo 4.2 po msc braniu 25 letrox 2.8 a po zmianie na 50 3.7. W dodatku ft3 mam troche ponad norme. Nie mam hashimoto. Po dwoch msc brania leku zawroty glowy, nieregularne miesiaczkowanie. Prolaktyna 42 przy normie do 25. Mr glowy w normie. Jakie sa przyczyny pogorszenia wynikow? Czemu ft3 jest wysokie? Lekarze rozkladaja rece i nie potrafia mi pomoc..
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią,

TSH jak na Pani wiek jest zbyt wysokie. Czy wykonywała Pani oznaczenia hormonów przed przyjęciem Letroxu?Z uwagi na zbyt wysoki poziom prolaktyny powinna Pani wykonać test z metoclopramidem. Hiperprolaktynemia, zapewne w Pani przypadku "czynnościowa" może być przyczyną zaburzeń miesiączkowania, a jej leczenie powinno doprowadzić do wyregulowania cyklu. Jeśli oznaczała Pani sobie jedynie przeciwciała antyTPO w kierunku choroby Hashimoto, to warto równiez wykonać aTG i skontaktować się z endokrynologiem, który zaleci dalsze postępowanie.


Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.
  • Leki – Lekiem określa się każdą substancję wprowadzaną do organizmu w celu uzyskania określonego efektu terapeutycznego lub zapobiegania chorobie. Pojęciem leki określa się zarówno preparaty pochodzenia naturalnego, jak i syntetycznego oraz substancje stosowane w celach diagnostycznych (np.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Hormony - charakterystyka, choroby endokrynologiczne

Najczęstsze pytania dotyczące tarczycy. Odpowiadają eksperci WP abcZdrowie

Najczęstsze pytania dotyczące tarczycy. Odpowiadają eksperci WP abcZdrowie

Tarczyca - mały gruczoł, który ma wielkie znaczenie Waży 30 gramów, znajduje się pod krtanią. Tarczyca produkuje hormony: tyroksynę (T4) i trójjodotyroninę (T3), które są rozprowadzane po całym organizmie i zasilają każdą komórkę organizmu. To dzięki...