Niedoczynność tarczycy a FT3

Witam, choruje na niedoczynnosc tarczycy, w marcu tsh wynosilo 4.2 po msc braniu 25 letrox 2.8 a po zmianie na 50 3.7. W dodatku ft3 mam troche ponad norme. Nie mam hashimoto. Po dwoch msc brania leku zawroty glowy, nieregularne miesiaczkowanie. Prolaktyna 42 przy normie do 25. Mr glowy w normie. Jakie sa przyczyny pogorszenia wynikow? Czemu ft3 jest wysokie? Lekarze rozkladaja rece i nie potrafia mi pomoc..

Witam Panią,

TSH jak na Pani wiek jest zbyt wysokie. Czy wykonywała Pani oznaczenia hormonów przed przyjęciem Letroxu?Z uwagi na zbyt wysoki poziom prolaktyny powinna Pani wykonać test z metoclopramidem. Hiperprolaktynemia, zapewne w Pani przypadku "czynnościowa" może być przyczyną zaburzeń miesiączkowania, a jej leczenie powinno doprowadzić do wyregulowania cyklu. Jeśli oznaczała Pani sobie jedynie przeciwciała antyTPO w kierunku choroby Hashimoto, to warto równiez wykonać aTG i skontaktować się z endokrynologiem, który zaleci dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz