Niedoczynność tarczycy a l-tyroxyne

Mam niedoczynnosc tarczycy ,biorę l tyroxyne lek dobrze toleruje,ale nie mogę schudnoc

Witam,
działanie hormonów tarczycy, które Pani otrzymuje, nie polega na szybkim spadku masy ciała. Mają one na celu unormowanie wielu procesów, które zostały zaburzone w wyniku niedoczynności gruczołu tarczycowego.
Oczywiście odpowiadają one za przyspieszenie metabolizmu i co za tym idzie obniżenie / zmniejszenie przyrostu masy ciała, jednak musi to potrwać.
W tym celu polecam odpowiednio zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną.
Pozdrawiam