Niedoczynność tarczycy a nadmierna potliwość

Od 13 lat choruję na niedoczynność tarczycy. Przyjmuję hormony, wyniki w normie. Od 7 lat mam problem z nadmierną potliwością oraz ze stresem. Mam stany lękowe, stresuję 24h na dobę, nawet wyjście do sklepu na zakupy jest dla mnie stresujące. Co można z tym zrobić? Stres powoduje, że nie potrafię normalnie funkcjonować w społeczeństwie. Nadmierna potliwość również mi tego nie ułatwia. Zaledwie minutę po założeniu świeżego ubrania jestem mokra pod pachami. Co można z tym zrobić?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Powodem dolegliwości może być agorafobia czyli strach przed otwartą przestrzenią, wyjściem z domu itp. Warto skorzystać z pomocy psychiatry lub psychologa. Proszę także wykonać kontrolne badania tarczycy. Objawy mogą być także wynikiem niewyrównanego poziomu hormonów.