Niedoczynność tarczycy a nagłe spadki cukru we krwi

Mam 42 lata,choruję na niedoczynność tarczycy,często spada mi cukier dlaczego? Ela

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! U wielu pacjentów z niedoczynnością tarczycy obserwowane są częste hipoglikemie. Jest to związane ze spowolnieniem metabolizmu węglowodanów (transportu cukru do komórki). O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem podczas najbliższej wizyty. Warto także wykonać kontrolne badania wyrównania niedoczynności tarczycy.