Niedoczynność tarczycy a nawracające problemy ze snem i wypadanie włosów

Od wielu lat choruję na niedoczynność tarczycy, leczoną farmakologicznie 150 mg Euthyroxu. Przed zmianą diety TSH utrzymywało się na poziomie ok 1. Po wykluczeniu glutenu i nabiału spadło do 0,1-0,2. Czy może to być przyczyną nawracających problemów ze snem (kłopoty z zasypianiem i utrzymaniem ciągłości snu) i wypadaniu włosów? Czy można zmniejszyć dawkę leku bez konsultacji z lekarzem? Będę wdzięczna za poradę.

Dzień dobry.
Ponieważ nie jestem lekarzem endokrynologiem, nie mogę odpowiedzieć na Pani pytanie. Jednak z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie należy odstawiać lub zmieniać dawki leków bez konsultacji z lekarzem prowadzącym, ponieważ może mieć to poważny wpływ na stan zdrowia. proszę umówić się na konsultację u lekarza endokrynologa.
Pozdrawiam