Niedoczynność tarczycy a niepokojące wyniki badań

Niedawno zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy, mam jednak wątpliwości. Wyniki badań są następujące: TSH w normie - 4.130 uU/ml, FT4 w normie - 16.1 pmol/l, lecz USG wykazało małą tarczycę. Jeśli mam niedoczynność to dlaczego hormony są w normie? Osoby z niedoczynnością tyją, ja z kolei rok temu zaczęłam chudnąć mimo braku ćwiczeń i diety. Jedynie co może u mnie wskazywać na niedoczynność to ciągła senność, zmęczenie, brak koncentracji, często mi zimno. Czy to na pewno poprawna diagnoza?

Pani wyniki badań rzeczywiście mieszczą się w granicach szeroko pojętej normy, ale dla młodej kobiety wc okresie rozrodczym za górną granicę TSH przyjmuje się stężenie poniżej 2,5 mcIU/ ml.