Niedoczynność tarczycy a odkładanie się GAG

Witam serdecznie, choruję na niedoczynność tarczycy, zażywam leki. Ostatnio przeczytałam, że chorobie tej może towarzyszyć odkładanie się w ciele glikozaminoglikanów (GAG),gdy odkładają się w ciele dochodzi do obrzęków, a gdy w jelitach do zaparć. Mam problem z jednym i drugim. Dlatego chciałabym wiedzieć jak się tych glikozaminoglikanów (GAG) pozbyć.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

aby pozbyć się objawów konieczne jest wyrównanie niedoczynności przez suplementację hormonów tarczycy. Sugeruje wizytę u endokrynologa. Możliwe że konieczne będzie zwiększenie dawki hormonów.

Pozdrawiam.