Niedoczynność tarczycy a planowanie dziecka

Z mezem staramy sie o dziecko lecz wykryto u mnie nie doczynnosc tarczycy tsh7,83 biore euthydox 100 na przemiennie z 75 i nie wiem po jakim czasie bedzie bezpieczne zajsie w ciaze

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, niedoczynność tarczycy może wymagać przewlekłego leczenia Euthyroxem (nie ma takiego leku, jak Euthydox) i będzie on musiał być przyjmowany w czasie ciąży. Lek jest uznany za bezpieczny, a dużo większe konsekwencje dla płodu ma niedoczynność tarczycy. Choroba może się nasilić w trakcie ciąży, co może wymagać zwiększenia dawki w Pani przypadku. O dziecko może się więc Pani starać, jak tylko poziom TSH wróci do normy, czyli choroba będzie wyrównana, choć w czasie ciąży konieczne są dalsze kontrole.