Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 8 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niedoczynność tarczycy a poziom anty-TPO

Choruję na niedoczynność tarczycy, czy wynik antiTPO 17.20 IU/ml (norma 8.00 IU/ml ) świadczy , że to hashimoto? Jak dotąd żaden endokrynolog nie interesował się dlaczego mam tak małą tarczycę. Mam problemy z oczami a podobno choroby tarczycy o podłożu autoimmunologicznym mogą być przyczyną różnych objawów ocznych.
KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Na podstawie danych, które Pani podaje można postawić diagnozę niedoczynności tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto.Objawy oczne wytępująnajczęściej w przebiegu choroby Graves-Basedowa, ale mogą występować również w przebiegu choroby Hashimoto. Proszę udać się na konsultację okulistyczną. Jeśli pojawiło się cechy orbitopatii, to warto rozważyć wykonanie usg lub MRI oczodołów.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety