Niedoczynność tarczycy a poziom TSH u 23-latki

Witam choruję na niedoczynność tarczycy. 4mc temu miałam TSH 0.524, brałam Eutyrox 75. Lekarz endykrynolog kazał mi brać Eurtyrox 75 od pon do pt a w sob i nd 50. W dniu dzisiejszym mam TSH 7,640. Czy jeśli wrócę do brania Eutyroxu 75 wróci do normy czy to będzie za mała dawka ??? Proszę o szybką odpowiedz. Witamina D(vit. 25-OH D) mam 27,0 (wartość prawidłowa 30-80 ).

Dzień dobry,

Wzrost TSH wskazuje na konieczność zwiększenia dawki Euthyroxu (wzrosło Pani zapotrzebowanie na lek). Proszę zwiększyć dawkę do 75 ug/dobę, choć podejrzewam, że może być to dla Pani zbyt mała dawka. Aby ustalić precyzyjnie dawkę leku konieczne jest zbadanie Pacjenta i zebranie wywiadu dotyczącego objawów choroby, a więc najlepiej, gdyby skontaktowała się Pani ze swoim endokrynologiem. Proszę pamiętać, że lek należy przyjmować min. 30 min p- 1 h przed śniadaniem i popijać wodą. Przyjmując Euthyrox, nie należy go łączyć z innymi lekami. Jeśli ma Pani problem z wizytą u swojego lekarza, to proszę spróbować wydłużyć poranny odstęp pomiędzy przyjęciem leku, a śniadaniem, powinno to nieco poprawić wchłanianie leku i podwyższyć jego stężenie we krwi. Warto za ok. 4 tygodnie kontrolnie oznaczyć TSH celem ew. dalszej korekty dawki leku.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz