Niedoczynność tarczycy a problemy z nauką dziecka

Witam. Badanie wykazał u mojego 10-letniego syna niedoczynność tarczycy (7.980). Czy może to spowodować problemy z nauką. Bardo ciężko jest mu się skupiać np.przy czytaniu książki i zapomiętać treść jej. Na lekcji też ma problem z uwaga.

Mikołaj Cyganok

Witam! Przede wszystkim należy udać się do endokrynologa, musi Pan/Pani mieć skierowanie od lekarza rodzinnego. W przypadku niedoczynności tarczycy dziecko może mieć problemy ze skupieniem i zapamiętywaniem treści.