Niedoczynność tarczycy a spadek wagi u 23-letniej osoby

Witam choruje na niedoczynnosc tarczycy przyjmuje eutyrox 50 strasznie szybko chudne w miesiac 6kg czy to moze byc po przyjmowaniu eutyrox biore go dopiero od 7tygodni pozdrawiam

Dobry wieczór,

Proszę sprawdzić stężenie TSH, i fT4 rano na czczo przed przyjęciem Euthyroxu. Niewykluczone, że dawka leku jest dla Pana zbyt duża. Jeśli hormony będą w normie, to należy szukać innej przyczyny spadku masy ciała, najlepiej po konsultacji lekarskiej.

Pozdrawiam.

Marek Derkacz