Niedoczynność tarczycy a stosowanie leku i jodu

mam probelem z uzyskaniem informacji od mojego lekarza(endokrynologa)na pytania nie uzyskuje odpowiedzi.Mam niedoczynność tar.Wcześniej miałam zalecania żeby pić jod a ostatnio żeby go odstawić(nie dowiedziałam się dlaczego).Brałam Euthyrox 0,75 tsh0,16.Później eut. 0,25 i fajnie mi wzrosło tsh bo do 1,13 a taraz się dowiedziałam, że to nie leki dla mnie i mam dostawić całkiem. Prosiłam o wytłumaczenia ale w zamian usłyszałam "bo tak". Proszę o podpowiedź co robić? I czemu mam nie pić jodu?

Warto byłoby zwrócić uwagę na odżywianie, które wpływa znacznie na pracę tarczycy i innych narządów.
W razie pytań proszę pisać. info@swiatdietetyki.pl

Pozdrawiam.

Joanna Arciszewska,.