Niedoczynność tarczycy a szanse na utratę wagi

Witam, chciałabym się dowiedzieć ponieważ choruje na niedoczynność tarczycy, na początku choroby wynik TSH wynosił 5,28 po podaniu dawki euthyroxu 25 N TSH wynosiło 7,26 na dzień dzisiejszy moje wyniki TSH wynoszą 2,79 przy braniu euthyroxu 50N i 25N, w związku z tym chciałabym się dowiedzieć czy schudnę ponieważ przed chorobą ważyłam 65 a gdy zaczęłam chorować przytyłam 20 kg więcej. Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,

niedoczynność tarczycy jest coraz powszechniejszym schorzeniem. Jako dietetyk bardzo często spotykam się z osobami, które mają taki sam problem jak Pani - ale redukcja masy ciała jest jak najbardziej możliwa. Czasami proces ten przebiega wolniej, ponieważ spowalnia metabolizm organizmu. Należy skonsultować się z dietetykiem, który zbilansuje Pani indywidualną dietę i wówczas na pewno osiągnie Pani swój wymarzony cel.
Pozdrawiam