Niedoczynność tarczycy a trądzik

Witam, mam 23 lata, od 12 r.ż. cierpię na trądzik. Stosowałam już wiele kuracji, m.in. diane, tetralysalem, axotretem, po którym poprawa trwała rok. Od tamtej pory moja twarz w mniejszym stopniu plecy i ramiona nie wyglądają dobrze. Ostatnio na policzku pojawił mi się czyrak wraz z opuchlizną, dodatkowo rozdwajają mi się paznokcie, wypadają włosy. Wiem, że moja siostra cierpiała na niedoczynność tarczycy. Czy wieloletnie problemy z trądzikiem mogą mieć podłoże na tle niedoczynności? Pozdrawiam!

Niedoczynność najczęściej ma wpływ na suchość skóry, nadczyność raczej sprawia,że cera się przetłuszcza.