Niedoczynność tarczycy a waga ciała

Witam. Od niedawna leczę się na niedoczynność tarczycy. Początkowo stwierdzono u mnie nadczynność - otrzymywałam Carbimazole20 mg, obecnie Levothyroxine 50mg. Odeszły mi już paznokcie, wypadały włosy ale czuję się lepiej . Nie wiem jednak jak radzić sobie z wagą, z którą borykam się od lat. 4 lata temu byłam na diecie Dukana , która źle się skończyła , od tamtej pory nic na mnie nie działa. Nie wiem jak długo mam problem z tarczycą. Nadmiar w białka w diecie źle na mnie działa. Co robić ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza endokrynologa. Po wyrównaniu problemów z tarczyca będzie można określić odpowiednie postępowanie.