Niedoczynność tarczycy a wybór dnia na wykonanie badania poziomu TSH

Witam. W zeszłym tygodniu odbyła się moja pierwsza wizyta u endokrynologa. Okazało się, ze mam niedoczynność tarczycy i dostałam skierowanie na badania przeciwciał oraz TSH przed zażyciem leku. Jednak totalnie umknęło mi to kiedy mam wykonać badania na TSH, po miesiącu od rozpoczęcia brania leku czy może przed kolejną wizytą? dodam, że jest ona dopiero we wrześniu.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Badania należy wykonać przed rozpoczęciem leczenia i dodatkowo przed kolejną wizytą we wrześniu.
Pozdrawiam