Niedoczynność tarczycy a wynik badania USG

W marcu 2013 dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy TSH 4,36. Dostałąm Euthyrox 50. W lipcu endokrynolog zmienił Euthyrox 50 na Letrox 50.W tym też miesiącu zrobiłam USG tarczycy :struktura tarczycy niejednorodna z przewaga hypo, prawy płat 17 na 12 na 34 mm, płat lewy 12 na 10 na 31mm,. Wynik TSH 1,36. Jak mam go zinterpretować? Nie mam problemów z wagą, czy powinnam unikać produktów pszennych i nabiału?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Obecny wynik TSH oznacza iż leczenie idzie w dobrym kierunku. Zmiany w tarczycy wymagają obserwacji. Polecam konsultację z endokrynologiem.