Niedoczynność tarczycy a wyniki badań hormonalnych u 23-latki

Chciałabym uzyskać informacje czy moje wyniki mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy. TSH 4,670 (norma 0,270-4,200) FT3 2,60 (norma 2,00-4,40) FT4 1,06 (norma 0,93-1,70) anty-TPO 5,11 (norma 0,00-34,00) Dopiero po świętach jestem umówiona z endokrynologiem a chciałabym wcześniej wiedzieć czego mogę się spodziewać. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Na podstawie podanych przez Panią wyników można rozpoznać subkliniczną niedoczynność tarczycy. Warto oznaczyć dodatkowo przeciwciała aTG i wykonać usg tarczycy. Średnie TSH w Pani grupie wiekowej wśród osób zdrowych wynosi ok. 1,5. Jeśli ma Pani objawy niedoczynności tarczycy , to mała dawka L-tyroksyny sprawi, że poczuje się Pani znacznie lepiej, a objawy choroby ustąpią.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz