Niedoczynność tarczycy a wyniki badań hormonalnych u 43-latki

Od lat lecze sie na niedoczynnosc tarczycy i chorobe hashimoto.Ostatnio zle sie czulam zrobilam wyniki i:Ft3 6,36(3,53-6,45)oraz Ft4 23,76(11,46-22,65) Tsh 0,017(0,350-4,780)zelazo 37(50,0-170).Biore Euthyrox125

Dzień dobry,

Wygląda na to, że w chwili obecnej stosowana przez Panią dawka Euthyroxu jest nieco za wysoka. Proszę skontaktować się z lekarzem, który po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu zadecyduje do jakich wartości zmniejszyć dawkę leku. Z uwagi na niski poziom żelaza warto oznaczyć dodatkowo morfologię, ferrytynę i transferynę, a po uzyskanych wynikach zastosować odpowiednie leczenie. Zbyt niski poziom żelaza prowadzi do niedokrwistości, która może pogorszyć jakość życia. Właśnie dlatego warto jak najszybciej udać się do swojego lekarza, który zaleci Pani dalsze leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz