Niedoczynność tarczycy a zaburzenia ostrości widzenia

Witam, od 2011 roku leczę się na niedoczynność tarczycy hashimoto. Od mniej więcej miesiąca mam zaburzenia ostrości w prawym oku, mam całkowicie zamazany obraz(noszę soczewki), zostało wykonane MRI głowy, które wykazało jedynie hipoplazję prawej tętnicy kręgowej. W dodatku mam zaburzenia miesiączkowania i nadal utrzymuje mi się mlekotok(w maju skończyłam karmić córkę). Dostałam Bromergon, ale nie ma poprawy. Niecały miesiąc po skończeniu Bromgeronu prolaktyna 9,1(4,79-22,30). Co robić dalej?

Dzień dobry,

Koniecznie proszę wybrać się do dobrego okulisty, który Panią dokładnie zbada - czy soczewki nie są zbyt dlugo noszone lub czy zawsze uważnie Pani je czyści i ma Pani umyte ręce, - może wdało się jakieś zapalenie?Z uwagi na zaburzenia miesiączkowania proponowałbym ocenę czynności tarczycy (na początek). Najlepiej skonsultować się z endokrynologiem, potrzebne jest dokładne zbadanie Pani i ew. zlecenie dodatkowych badań hormonalnych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz