Niedoczynność tarczycy a zapalenie tarczycy

Witam, mam 19 lat w czerwcu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy i z racji tego że czas oczekiwania do endokrynologa w następnym roku to lekarz rodzinny przepisał mi lek Euthyrox 25N i brałam go przez dwa miesiące i wczoraj byłam na USG tarczycy i pani powiedziała że mam ostre zapalenie tarczycy i jest to skutek źle dobranych leków i z tej racji zaproponowała mi abym z niedoczynność tarczycy spadła do nadczynności co spowoduje utratę wagi i chce wiedzieć czy takie coś jest realne?

W tej sytuacji nie ma co się zastanawiać i trzeba pilnie skonsultować się z endokrynologiem (nawet jeśli trzeba by tą konsultację wykonać prywatnie). Endokrynolog po bezpośrednim badaniu zaleci dodatkowe badania laboratoryjne (na pewno oprócz TSH i fT4, potyrzebne w stanie zapalnym tarczycy będą anty-TPO i anty-TG) i wskaże dalszy sposób postępowania (zaleci odpowiednie leki - zapewne przeciwzapalne i odpowiednie dawki hormonów tarczycy).