Niedoczynność tarczycy a zapalenie żołądka

Witam, od dwóch lat cierpię na zapalenie żołądka z nadrzerkami krwotocznymi . Mimo restrykcyjnej diety i wdrożonego leczenia , dolegliwości nadal pozostają ( niestrawność , pieczenie żołądka , nadrzerki , osłabienie ). Po zrobieniu ph-metrii przełyku wynik , wysokozasadowe i cechy refluxu żółciowego . Ale niedawno wyszła mi niedoczynnosc tarczycy , czy te schorzenie moze wpływać na małe wytwarzanie kwasu solnego i ogólnie problemów z trawieniem? Pozdrawiam serdecznie

Tak, może na to mieć wpływ niski poziom hormonów tarczycy co powoduje zmniejszenie perystaltyki jelit przez co może następować cofanie się treści żółciowej do żołądka i wyżej. Być może po ich uregulowaniu dolegliwości ustąpią.