Niedoczynność tarczycy - czy ilość dodatkowych kilogramów i tempo przybierania na wadze ma jakieś znaczenie?

Witam, mam pytanie do dr. Gajowskiego. Jakiś czas temu udzielał Pan porady dziewczynie z niedoczynnością tarczycy, która przytyła 20 kg. Jej BMI było w normie, więc uznał Pan, że wszystko jest w porządku. Jestem w podobnej sytuacji co autorka wspomnianego pytania. Mam wycięta tarczycę, 29 lat, 164 cm, a ważę 67 kg. Przytyłam 15 kg w ciągu 6 miesięcy. 1. Autorka listu przytyła 20 kg - i to nie wzbudziło Pana wątpliwości. Ja przytyłam tylko 15, więc mogę się nie martwić? Moje BMI jest w normie, czyli wszystko ok? 2. Nie muszę chyba dodawać, że mam problem z zapanowaniem nad wagą. Jeśli przyrost wagi się utrzyma, to za rok będę ważyła 90 kg. Czy ilość dodatkowych kilogramów i tempo przybierania na wadze ma jakieś znaczenie?
ponad rok temu

Witam,

chciałam Panią prosić o przeanalizowanie przyczyn tycia.
Być może poza chorobą coś zmieniło się w Pani stylu życia? Być może zaczęła Pani prowadzić bardziej sedentarny tryb życia, zajadać się, stres związany z diagnozą?
W analizie pomoże Pani następujący artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
Odnośnie do tycia przy niedoczynności tarczycy, najlepiej aby poradziła się Pani u lekarza, który Panią prowadzi i zna „stan hormonalny” organizmu.

Pozdrawiam ciepło