Niedoczynność tarczycy - czy mogę przyjmować pigułki?

Witam. Mam 16 lat i od zaledwie kilku tygodni uprawiam seks z moim chłopakiem. Zabezpieczamy się klasycznie prezerwatywą, ale obawiam się, że czasem i to może być za mało. Dlatego chciałam zapytać: czy z moją niedoczynnością tarczycy mogę przyjmować pigułki antykoncepcyjne? W końcu to metoda hormonalna. Na niedoczynność tarczycy przyjmuję codziennie Euthyrox w dawce 37,5mg. Jeśli pigułki, to jakie? Jeśli nie pigułki, to jaka inna metoda? Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
Istnieje wiele wskazań jak i przeciwwskazań do stosowania antykoncepcji hormonalnej. Niedoczynność tarczycy nie jest przewwskazaniem. Niezbędne jest jednak uszczegółowienie wywiadu, a także wielu podstawowych badań, w tym oznaczenie prób wątrobowych, badania USG.
Dopiero po wszystkich badaniah lekarz zadecyduje o możliwości stosowania tej metody antykoncepcji i dobierze odpowiedni preparat.
Pozdrawiam.