Niedoczynność tarczycy, endometrioza i problemy z odchudzaniem

Witam mam 29 lat rok temu zdiagnozowano u mnie niedoczynnosc przy wzroscie 171 wazylam ok 60 kg nawet mniej w ciagu ostatniego roku przytylam 10 kg zadna dieta nie pomogla pomimo iz biegam i cwicze nie systematycznie bo jak widze ze to dluzszy czas nie pomaga to rezygnuje.mam tez po poporodzie zdiagnozowana endometrioze i zespol policystycznych jajnikow.moja endo twierdzi ze tarczyca unormowana natomiast to moze byc od jajnikow .jem mega malo a waga stoi.?co zrobic jestem zalamana:(

Witam, kalorycznośc diety powinna byc ustalona na podstawie Pani masy ciała i wieku, a najlepiej jeszcze składu ciała. Ważne jest, aby mimo niskiej kaloryczności dieta dostarczała w odpowiedniej ilości białka, tłuszcze, węglowodany złożone, w tym błonnik oraz witaminy i mineraly. Zbyt niska kaloryczność diety ustalana samodzielnie prowadzi do niedożywienia fizjologicznego, mimo posiadanej tuszy. U Pani mogą występować zaburzenia dietozależne, które utrudniają odchudzanie Trzeba jednak zaznaczyć, że przy masie ciała 70 kg Pani BMI = 23, jest w normie. Niedobrze natomiast jeżeli występuje otyłość brzuszna. Zapraszam do skorzystania z opieki dietetycznej, która będąc uzupełnieniem opieki lekarskiej powinna dać wymierne korzysci. Tylko podczas wywiadu zdrowotno-żywieniowego można podjąć konkretne działania, aby dopasować indywidualny jadłospis. Pozdrawiam serdecznie