Niedoczynność tarczycy i Hashimoto a problemy z odchudzaniem

mam chorą tarczycę leczę się od 15 roku życia dokładniej to jest niedoczynność tarczycy choroba haszimto, nie mogę schudnąć po mimo ćwiczeń biegania czy jedzenia na rowerze, miałam już około 5 diet które trwały każda z nich około 5-9 miesięcy. nic się nie zmieniało, walczę już jakieś 5-6 lat moja waga obecnie to 74 kg, nie chce dojść do 100 kg, boje się że zostają mi tylko leki na receptę.

Pani problem związany z nadmierną masą ciała nie ma związku z jedzeniem ani aktywnością fizyczną, jest wynikiem braku homeostazy hormonalnej organizmu. Powinna Pani sprawę przede wszystkim przedyskutować z własnym endokrynologiem, gdyż przy prawidłowym leczeniu na niedoczynniość tarczycy problemy z nadmierną masą ciała powinny ustąpić. Może zatem potrzebuje Pani dobrać inny system leczenia. Jeżeli to nie poskutkuje to obawiam się, że rzeczywiście jedynym skutecznym rozwiązaniem może okazać się podanie środków, które pobudzą metabolizm i umożliwią zgubienie kilogramów, a także będą zapobiegać odkładaniu się kolejnych. Proszę nie traktować tego jako coś bardzo złego. W Pani przypadku problem z masą ciała nie jest wynikiem braku dbałości o siebie i o dietę, ale ma podłoże medyczne i może się okazać, że tylko medycyna może pomóc Pani ten problem rozwiązać.

Przy Hashimoto odpowiednia dieta jest niezwykle istotna! Może nie jest łatwa, ale za to możliwa do zrealizowania. Wystarczy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający. W razie pytań zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl