Niedoczynność tarczycy i Hashimoto oraz badania poziomu glukozy

Witam, jestem chora na niedoczynność tarczycy i Hashimoto, lekarz endokrynolog podczas leczenia zalecił badanie poziomu glukozy. mam 23 lata i nie mogę schudnąć a wręcz tyję. oto moje wyniki: Glukoza na czczo: 98 mg/dl Insulina na czczo: 13,58 mlU/ml Glukoza po podaniu 75 glukozy po godzinie: 105 mg/dl Insulina po godzinie: 39,02 mlU/ml Glukoza po 2 godzinach: 118 mg/dl Insulina po 2 godzinach: 68,35 mlU/ml co to oznacza? co mi pomoże? a na co mam uważać? Pozdrawiam

Dzień dobry,

hashimoto jest chorobą, podczas której bardzo często dochodzi do obniżenia się poziomu metabolizmu organizmu, w związku z czym, aby utrzymać prawidłową masę ciała należy spożywać mniej pokarmu albo włączyć aktywność fizyczną.

Bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniej diety dostosowanej do Pani jednostki chorobowej - cennych wskazówek może udzielić dietetyk z Pani okolicy.

Koniecznym elementem utrzymania prawidłowej masy ciała będzie również wdrożenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego na niedoczynność tarczycy.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga