Niedoczynność tarczycy i Hashimoto oraz wyniki badań

Witam.Prosze o pomoc.Mam 23 lata, niedoczynnosc tarczycy i hashimoto.Ostatnio slabo sie czuje oraz mam problemy z miesiaczkami.Wszystko tlumaczylam zmeczeniem oraz problemami z tarczyca.Mialam 2 ciaze obumarle w 10 i 12 tyg.Ostatnio zrobilam wyniki: tsh po letroxie 4,1.Etrogen 0,08.Progesteron 3.Reszta prob hormonow w normie.Badania wykonane w 3 dniu cyklu.Czy to jest wczesna menopauza i czy mam szanse na jakakolwiek ciaze?Czekam na wizyte u lekarza i jestem strasznie zmartwiona.Prosze o porade.

Szanowna Pani,
w przebiegu niedoczynności tarczycy jak w chorobie Hashimoto mogą być problemy z zajściem i utrzymaniem ciąży, ale nie wyklucza urodzenia dziecka. Ta sytuacja wymaga właściwego prowadzenia substytucji tyroksyną. Proponuję, więc poczekać na wizytę u endokrynologa, który zaleci Pani odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam
dr R.Anielski