Ciąża a Hashimoto i niedoczynność tarczycy

Witam, mam pytanie dotyczące kwestii Hashimoto i ciąży. Jestem chora na niedoczynność tarczycy i Hashimoto, obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży. W 4 tygodniu ciąży TSH miałam 0,03 a ft3 21. Moja doktor zmniejszyła mi dawkę z 150 na 100 letrox (ponieważ jest lato i słońce), niestety w przeciągu czterech tygodniu TSH skoczyło mi do 8,66 a ft4 18,16. wróciłam do dawki letroxu 150, ale teraz bardzo się martwię co będzie z dzieckiem. Czy przez ten skok coś grozi maleństwu? Jakie w ogóle są zagrożenia ciąży przy Hashimoto? Czy jest coś, na co trzeba szczególnie uważać? Może wystrzegać się jakichś produktów, sama nie wiem... Martwię się bardzo o moje dziecko, nie chciałabym żeby moja choroba negatywnie wpłynęła na jego rozwój. Czy mogłabym prosić o jakieś porady co do relacji ciąża a Hashimoto? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna jest dalsze kontrola i stała opieka lekarza endokrynologa.