Niedoczynność tarczycy i mało obfite miesiączki

Mam 29 lat. Dwa miesiące temu zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy. Martwią mnie moje miesiączki. 6 lat temu poroniłam dwa razy, po czym urodziłam zdrowego syna.Ale moje miesiączki stały się bardzo skąpe o ile nawet tak można to nazwać. Gdyby nie względy higieniczne jedna zmiana by wystarczyła. Byłam u ginekologa, który bez badania USG stwierdził, że nie ma powodu do obaw. Dla mnie jednak są. Plamienia są regularne, ale...

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Niedoczynność tarczycy może objawiać się zaburzeniami hormonalnymi również w układzie rozrodczym. Jeżeli wskutek leczenia prawidłowe miesiączki nie powrócą, to zwłaszcza w kontekście poronień w przeszłości sugerowałbym wykonanie podstawowych badań hormonalnych odnośnie hormonów płciowych oraz badania USG narządu rodnego.