Niedoczynność tarczycy i nadciśnienie oraz napięciowe bóle głowy

Witam.Mam 49 lat i mam niedoczynność tarczycy (choroba Hashimoto) oraz nadciśnienie. Cierpię też na napięciowe bóle głowy-jestem nauczycielem . obecnie przebywam na urlopie zdrowotnym.Udało mi się odstawić leki na nadciśnienie ( bisocard 2,5)Ciśnienie w normie 136/90 ale dość często mam podwyższony puls 85-91.Lubię jeździć rowerem ale teraz odczuwam strach, że bez beta blokerów może coś się wydarzyć. Jak bezpiecznie mogę jeździć a może lepiej biegać, bo boję się nadwagi.

Witam. Po pierwsze bardzo dobrze że nie rezygnuje Pani z aktywności fizycznej, brawo! Na pewno jazda na rowerze będzie bardziej wskazana. jeśłi chodzi o natężenie wysiłku myślę że musi je pani sama ustalić na podstawie objawów. Jeśli chodzi o tętno, być może należałoby potwierdzić stężenie TSH w celu stwierdzenia czy dawka Euthyroxu jest właściwa.