Niedoczynność tarczycy i nadmierne wypadanie włosów

Od jakiegoś roku towarzyszą mi objawy odpowiadające niedoczynności tarczycy: nadmierne wypadanie włosów, ciągle jest mi zimno, nadmierna senność, bladość. Zbadałam Tsh które wyniosło 3,54 , a norma jest od 0,4-4 ng/ml. Ft4 wyniosło 0,70 przy normie od 0,93-1,71 ,wiec jest obniżone. Lekarz powiedział mi,że jak Tsh jest w normie , to nie mogę mieć chorej tarczycy. To za co odpowiada niskie ft4? najbardziej dokucza mi uczucie zimna. Proszę o pomoc.

Szanowna Pani,
poziom TSH jest parametrem świadczącym pośrednio o zaburzeniu wydzielania hormonów tarczycy, ale stabilizacja jego poziomu trochę trwa. Proszę się zgłosić do endokrynologa, który ustali postępowanie. Najprawdopodobniej trzeba będzie skontrolować TSH za 4 - 8 tygodni i wtedy będzie podwyższone.
Pozdrawiam
dr R.Anielski.

Proszę koniecznie wybrać się do innego lekarza.
W tak młodym wieku TSH powinno wynosić max 1,5-2,0 ng/ml.
Dodatkowo należy wykonać badania: fT3, fT4.

Obniżone fT3 i fT4 świadczą m.in. o niedoczynności.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl