Niedoczynność tarczycy i nerwica lękowa

Niedoczynność tarczycy a związek z nastrojem. Dzień dobry, mam zdiagnozowaną nerwicę lękową. Niedawno psychiatra, który zalecił branie fluwoksaminy i doraźnie benzodiazepiny, zapytał czy mam jakieś problemy z tarczycą. Owszem, mam lekko ponad normę TSH, endokrynolog od 3 lat obserwuje i mówi, że to idzie w kierunku niedoczynności. Na usg widać małe hipoechogeniczne liczne drobne zmiany. Czy ten stan, owa niedoczynność może mieć wpływ na nasilenie lęków, zmienność nastrojów w skrajne? Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza