Niedoczynność tarczycy i nieregularne miesiączki

Witam Mam 20 lat. Od ok. 4 lat choruję na niedoczynność tarczycy. Po ok. 1,5 roku od rozpoznania przestałam brać Euthyrox N50 - wszystko się unormowało. Z tym związane były też nieregularne miesiączki (długie i obfite). Po wizycie u ginekologa stosowałam Duphaston (2 opakowania). Przed wakacjami problemy z miesiączką wróciły, byłam u ginekologa i zaczęłam brać leki, kiedy się skończyły znów przestałam. Teraz moja miesiączka trwa już 3 tygodnie. Czy może to być związane z nieprzyjmowaniem leków?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście może mieć to związek z zaprzestaniem kuracji. Warto zgłosić się do endokrynologa by dokonać kontrolnego pomiaru stężeń wolnych hormonów tarczycy oraz TSH.