Niedoczynność tarczycy i palenie papierosów a nieregularne miesiączki

Witam. Mam 22 lata i od 4 lat zmagam sie z niedoczynnoscia tarczycy. Biore letrox i wyniki badan sa dobre. Przez ten czas duzo palilam. Rzucalam i wracalam spowrotem do nalogu. Mam nieregularne miesiaczki. co 3 do 6 miesiecy. Zauwazylam ze podczas kiedy nie palilam to mialam miesiaczki normalnie. Czy palenie przy niedoczynnosci tarczycy moze miec wplyw na miesiaczki?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, palenie tytoniu może mieć wpływ na charakter Pani miesiączek i zalecałbym definitywne odstawienie tego nałogu. Natomiast wyrównana lekami niedoczynność tarczycy nie powinna stanowić problemu w Pani przypadku. Pozdrawiam