Niedoczynność tarczycy i stosowanie Euthyrox

Szanowni państwo, Mam 24 lata. Od ok. 4 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Zażywam euthyrox 50 (od zawsze ta sama dawka). Rok temu, wynik mojego TSH III generacji wynosił 2,70. Dwa dni temu ponownie zrobiłam to badanie i wyszło 4,47, tak więc za dużo. Oczywiście udam się na usg, ale czy to, że ta niedoczynność zamieniła się w nadczynność to coś niepokojącego?

Dobry wieczór,

Wzrost wartości TSH świadczy w Pani przypadku najprawdopodobniej o nasileniu pierwotnej niedoczynnosci tarczycy. Bardzo rzadkie są sytuacje, kiedy wysokie TSH przemawia za wtórną nadczynnością tarczycy - przyczyna przysadkowa. Wartosci ktore Pani podaje przemawiają za koniecznością zwiększenia dawki leku. Oczywiście proszę wcześniej udać się do lekarza, ktory oceni Pani stan i zaordynuje odpowiednia dawke leku, tak, a by czula sie Pani jak najlepiej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz