Niedoczynność tarczycy i stosowanie Euthyrox a obniżone libido

Witam Moja zona ma stwierdzona niedoczynnosc tarczycy , bierze euthyrox i czuje sie lepiej. Na wizycie kontrolnej lekarz endokrynolog zalecil stala dawke ktora teraz przyjmuje. Natomiast ma klopot z obnizonym libido seksualnym ..Jakie badania hormonow powinna zrobic przed pojsciem do lekarza po raz kolejny zeby ten zalecil odpowiednie leczenie?

Dzień dobry!

Obniżone libido jest jedynym z objawów właśnie niedoczynności tarczycy. Stosowany przez żonę lek może/ powinien wpływać więc także na jego podniesienie.
Czynniki obniżonego libido mogą być jednak także inne niż hormonalne i inne niż czysto medyczne. W tym obszarze warto skonsultować się z lekarzem seksuologiem lub psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam!