Niedoczynność tarczycy i stosowanie leku Euthyrox oraz mimowolne skurcze mięśni

Niedawno stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy i od dwóch tygodni biorę euthyrox 25. Oprócz objawów typowych dla niedoczynności męczą mnie jeszcze częste mimowolne skurcze mięśni, ich pulsowanie (na całym ciele), czasem te skurcze są tak silne, że drga cała noga, kciuk albo ramię, Przed zaśnięciem problem się nasila. Ostatnio moje nogi zaczęły jakby same "biegać". Czy to może mieć związek z niedoczynnością (ew, Hashimoto)?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z syndromem niespokojnych nóg. Wskazana jest suplementacja magnezu.