Niedoczynność tarczycy i stosowanie Letrox

Mam niedoczynność tarczycy, od roku biorę 1 tabletkę letroxu 50 dziennie, ogólnie czuję się zamulony. Od kilku dni podwyższyłem dawkę do 1,5 tabletki, nie odczuwam zamulenia, mam więcej energii, nie mam objawów nadczynność, ale boję się że mogą mi się pojawić jakieś wypryski przez podwyższenie przez mnie dawki

Witam,

Proszę nie obawiać się wyprysków, zwiększył Pan dawkę o 25 ug, a więc niewiele. Warto niedługo oznaczyć TSH we krwi rano na czczo (przed przyjęciem leku), co pozwoli dobrać optymalną dla Pana dawkę. Konieczne jest również badanie lekarskie, aby określić Pana stan metaboliczny na takiej dawce leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz