Niedoczynność tarczycy i wynik USG tarczycy

Witam! W ostatnim czasie robiłam badania TSH i okazało się, że mam niedoczynność tarczycy. Dziś byłam na USG tarczycy i oto moje wyniki: Gruczoł tarczowy o obniżonej i niejednorodnej echogeniczności bez zmian ogniskowych. Prawy płat tarczycy: 15x15x40mm. Lewy płat tarczycy: 14x14x34mm. Cieśń: 3mm. Czy mogłabym prosić o interpretację tych wyników?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik może sugerować rozpoznanie przewlekłego stanu zapalnego tarczycy. Należy go ocenić w korelacji z danymi klinicznymi dlatego proszę zgłosić się do poradni endokrynologicznej.