Niedoczynność tarczycy i wyniki badań hormonów tarczycy a podejrzenie choroby Hashimoto

Witam. Moje pytanie dotyczy moich wyników. Wiem, że mam niedoczynność tarczycy, ale czy jest ona spowodowana chorobą Hashimoto? Mój lekarz stwierdził, że nie, ale moim zdaniem wyniki mówią co innego:-TSH - 3,420 μlU/ml przy normie 0,27-4,200- FT4 19,45 pmol/l przy normie 12,00-22,00- antyTG 365,3 lU/ml przy normie <115.Od marca przyjmuję Euthyrox N25 5 razy w tygodniu i N50 2 razy. TSH od tego czasu spadło z ponad 6, przeciwciała też były wyższe ponad 430.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane wyniki badań mogą wskazywać na autoimmunologiczne podłoże dolegliwości. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta kontrolna u endokrynologa.