Niedoczynność tarczycy i wyniki badania poziomu hormonów tarczycy w ciąży

Od dwóch lat leczę niedoczynność tarczycy i jestem w ciąży. W 5 tyg.ciąży TSH wyniosła 0,525 (uIU/ml) a FT4 20,75 (pmol/l), więc endokrynolog zmniejszył dawkę z 50 na 75 eutyrox. Po miesiącu TSH 9,040 (uIU/ml), FT4 14,53 (pmol/l). Wróciłam do dawki 75 i po kolejnym miesiącu TSH 6,40 (uIU), FT4 1,34 (ng/dl). Obecnie jestem w 13 t.c. i boję się, że moje dziecko może być upośledzone przez wysokie TSH. Lekarz mówi, że najważniejsze że FT4 jest w normie. Co mam o tym myśleć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zaufać opinii lekarza prowadzącego oraz stosować się do zaleceń.