Niedoczynność tarczycy i wyniki hormonów a stosowanie leków

Witam. Mam 23 lata i niedoczynności tarczycy. W grudniu robiłam badania i moje wyniki to było 6,45 μIU/ml i od 3 miesięcy biorę euthyrox. Dzisiaj miałam robione badania krwi i dzisiejszy wynik to 4,42 μIU/ml. Czyli dalej jest poza normą. Czy tylko mnie się tak wydaje czy przyjmuję zbyt małą dawkę leku i bardzo wolno to spada? Moja dawka to ok. 35,5μg raz dziennie. Proszę o szybką odpowiedź bo niewiem co dalej robić :( Moj endokrynolog chwilowo na urlopie i niewiem czy szukać innego czy jak. Pozd

Piotr Pilarski

Witam,

Wydaje się, że konieczne będzie zwiększenie dawki. Nie jest to sprawa nie cierpiąca zwłoki dlatego może Pani poczekać na swojego doktora.

Pozdrawiam.