Niedoczynność tarczycy i wyniki przeciwciał

Dziś stwierdzono u mnie niedoczynność tarczycy. Najprawdopodobniej kilka lat temu przeszłam zapalenie tarczycy, które doprowadziło do jej pomniejszenia i wprowadziło mnie w stan niedoczynności. Przeciwciała ATPO już się unormowały (33,5 przy <60 normie). Tarczyca wykazuje niewielką niejednorodną echogeniczność podwyższone TSH. Wprowadzono mi leczenie euthyroxem (50 po 5 x w tyg. i 25 po 2 x w tyg. na początek). Czy wskazana jest zmiana diety na bez glutenu i nabiału?

Witam! Ostatnio pojawił się trend na dietę bezglutenową i bezmleczną jednak nie jest ona zalecana w wytycznych dotyczących leczenia u osób bez stwierdzonych wskazań (celiakia, skaza białkowa itp.) Bez solidnej wiedzy na temat diety można sobie w ten sposób zaszkodzić, zubożając dietę. Proponuję zapoznać się z artykułem na ten temat ze sprawdzonego źródła: http://dieta.mp.pl/diety/diety_w_chorobach/show.html?id